Deeper than Blood

ИндексБлогПриятелиРегистрирайте сеВход
Във форума НЕ правим фен преводи!!!
Вход
Потребител:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!

The most tagged members
@Alice_Raven

@Autumn

@Sensuality

@midnight__sun

@Annihilation

@biliana_911

@Amelia

@perla333

@pav_st

Share | 

A Million Little Triggers - коментари

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
shadow of a dream .
Модератор
Модератор

Брой мнения Брой мнения : 3240
Points Points : 48723
Живее в : the middle of nowhere;;

ПисанеЗаглавие:A Million Little Triggers - коментари   Чет Авг 09, 2012 3:04 pm

Тук може на воля да коментирате, критикувате и хвалите историята.

Spoiler:

Върнете се в началото Go down
Butterfly without wings
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 122
Points Points : 40611
Живее в : Earth

ПисанеЗаглавие:Re: A Million Little Triggers - коментари   Съб Авг 25, 2012 4:08 am

Аз ли ще съм първата, която ще коментира творбата ти, ммм? Прости за късния час, но в момента съм си пуснала едно аниме и реших ей-така между другото да разгледам какво се пише тук. Забелязах няколко правописни и пунктуационни грешки, но като за седемнадесет-годишно девойче се справяш изключително добре. Мисълта ти тече гладко и плавно, имаш на места двусмислици, като тази още в първото изречение на първа глава:

Цитат :
Токчетата ми се забиваха в твърдия под...

Схващаш, че самата дума 'забиваха' се асоциира с нещо като проникване на едното в другото (сори, ако си се объркала в обяснението ми), т.е. токчетата няма как да се забият в пода на мола, защото последното не е съставено от кал, нали? По-правилно щеше да е 'потракваха', не мислиш ли?

Може да се спра на още грешки, но съзнателно ще ги изпусна, насочвайки се към главната двусмислица, която страшно се набива на очи. Става дума за господин Андерсън, който казва нещо мимоходом, изнудвайки младата мис, а именно:

Цитат :
Имам дори записи от охранителните камери за доказателство...

Несъмнено заплахата е силна и въздействието й целенасочено, но след като той се изявява само като обикновен адвокат (понеже нищо друго не се споменава за него!), как, за Бога, се е сдобил със записи от охранителните камери на мола (така де те са един вид конфиденциални и не всеки би могъл да ги гледа), които уличават момичето в кражби. Логично би следвало, че той има прекалено много време, за да се помайва из мола, гледайки камерите, което е противоречащо предвид професията му, прекалено ангажираща и е свързана с кантора и купища документи... Разбира се, можеше да се упомене ей така като в авторова реч или мисъл, че клиента му е да речем собственика на мола, който съди някой друг или е обратното - някой друг съди собственика на мола, и адвоката наблюдава камерите предимно за това дело... И изведнъж забелязва младата мис, която би могла да му свърши чудесна работа със опърничавия му син.

С други думи се опитвам да кажа, че за да направиш образа възможно най-логичен и реалистичен е хубаво да наблегнеш на всеки маловажен детайл и да го обрисуваш най-пълно, поне с онова, което засяга повествованието. Иначе всичко би изглеждало някак изкуствено и не на място.

Виж, можеш да игнорираш мнението ми. Това си е напълно в твое право, разбира се.
Надявам се да не съм те засегнала с откровения си коментар и ти пожелавам много добро настроение, за да продължиш да пишеш! Лека от мен! Време ми е да си лягам! Sleepy
shadow of a dream .
Модератор
Модератор

ПисанеЗаглавие:Re: A Million Little Triggers - коментари   Съб Авг 25, 2012 9:13 am

Не се притеснявай за часа. Благодаря, че изрази мнението си, изобщо не съм се засегнала. Имам нужда от обективка критика. Сега нека и аз изясня някой неща.
Относно първото изречение, това е поправка на редакторката ми, която забелях, но не посмях да изтъкна, тъй като противно на какво пише в профила ми, "девойчето" е на петнадесет (по-нататък в историята има планирани една-две сцени, които би било меко казано стряскащо едно петнадесет годишно момиче да напише, затова добавих малко към възрастта ми), а редакторката ми е на осемнадесет. Иначе да, и на мен ми стана странно как може да се забиват. След малко ще го поправя.
Искрено се извинявам, че е станала чак толкова голяма двусмислица. (Може би е вярно, че не мога да изразявам мислите си правилно.) Не става дума за всички камери из самия мол, само за тези в магазина, над които господин Андерсън има правомощия. (Защо, ще се разбере по-късно.) А той съвсем случайно я е забелязал и е решил да запази записите, за да може да я предаде в полицията. Изречението съвсем целенасочено е написано по този начин.
Благодаря за изразеното мнение и критика!

Spoiler:

Butterfly without wings
Победители
Победители

ПисанеЗаглавие:Re: A Million Little Triggers - коментари   Съб Авг 25, 2012 11:47 am

Spoiler:

Butterfly without wings
Победители
Победители

ПисанеЗаглавие:Re: A Million Little Triggers - коментари   Сря Сеп 12, 2012 10:40 pm

От последната глава мога сама да заключа, че двамата се срещнаха без да подозират един за друг, което си е отчасти романтично, отчасти съвсем предвидимо. Грешки не забелязах, освен че главата ми се стори късичка в сравнение с другите, но предполагам си има причина...

Ще чакам следващата глава с нетърпение. Пожелавам ти най-вече свободно време за написването й! Все пак трябва да се вземе в предвид ангажиментите ти покрай училището, което започва другата седмица. Така че... Victory
Amber
Модератор
Модератор

Брой мнения Брой мнения : 1073
Points Points : 55974
Живее в : Tokyo

ПисанеЗаглавие:Re: A Million Little Triggers - коментари   Съб Яну 05, 2013 2:03 pm

Историята ми харесва, вече ти го казах.
За твоите години имаш страшно добри попадения. Някои места не ти се получават много-много, обаче в сравнение с други неща, които съм прочела през последните години, и то на хора, по-големи от теб, ти си направо супер.
Не се притеснявай за грешките, имаш достатъчно време да ги изчистиш.
Колкото още до историята като съдържание, интересно ми е да видя как точно ще се развият нещата. Засега не мога да кажа кой ми е любимец от двамата, но написаното има потенциал, само че върви по ръба. Внимавай да не го превърнеш в сапунка Very Happy

"
Събуждам се всяка сутрин и си казвам:
това е само един ден,
поредните двадесет и четири часа,
които трябв да преживея.
"
Татяна

Брой мнения Брой мнения : 22
Points Points : 43544

ПисанеЗаглавие:Re: A Million Little Triggers - коментари   Сря Май 08, 2013 5:20 pm

Здравей!
Случайно реших и аз да се поровя във форума, тъй като с предишното си мнение неволно обърках мястото за коментари и попаднах на твоята история.
Намирам че пишеш много добре за възраста си, а и проличава че доста четеш.
Да критикуваш е много по-лесно отколкото да пишеш, затова ще кажа че самия замисъл на историята е страхотен.
Но...
Изхождайки от това, че искаш да представиш двама наистина влюбени, може би не трябваше да ги описваш чак толкова красиви и също да не прескачаш дните през които са двамата заедно в стаята й. Все пак това е времето в което могат да се опознаят и между тях да пламнат някакви по-сериозни чувства от външно привличане.
На мен примерно би ми било интересно да видя как го крие от майка си, как отмъква храна от хладилника за него, как докато тя учи той коментира (описваш го не само като по-голям но и образован, а тя иска отсрочка именно заради образованието си)
Точно през тези дни можеше да има толкова забавни епизоди между двамата в които да се покажат като характери а не само като манекени, че честно казано съм малко разочарована, че ги подмина.
Разбира се всеки си има гледна точка, но като запален читател мога да кажа, че да харесаш героите е също толкова важно, колкото и самата история.
И пак подчертавам: За възраста си пишеш много добре...
shadow of a dream .
Модератор
Модератор

ПисанеЗаглавие:Re: A Million Little Triggers - коментари   Сря Май 08, 2013 7:57 pm

Първо: Благодаря ти, че отдели време да прочетеш историята ми и още повече да напишеш коментар. Факта, че има хора, които я четат и на които им харесва ме радва изключително много и ме насърчава да пиша повече и да подобрявам писането си. Smile

Сега относно забележките.
Като цяло съм човек, за когото запознанствата са трудни. Винаги ми е неловко в началото докато опозная някого, не умея да водя добри диалози. Тази ми черта, за съжаление, се проявява и в писането ми (понякога повече, понякога по-малко). Поради причина просто не знаех какво, или по-скоро как да опиша тези три дни. Но това не означава, че ще пропусна нещата, които ти спомена по-горе. Тях ще ги има. Но пък и някак си ми се стори, че ще е малко... как да го кажа, "претруфено", ако опиша трите дни подробно.
Спомена това за ученето - мътно си спомням, че някъде Амира си мислеше, че започва пролетна ваканция. Възможно е да бъркам, но замисълът като цяло бе такъв - оздравяването му да съвпада с ваканцията ѝ, за да може тя да се съсредоточи върху него. Нещо, което определено не съм успяла да напиша като хората.

Не се притеснявай за критиката си, ако забележиш още нещо, то тогава коментарът ти е добре дошъл. Smile

Spoiler:

Sponsored content

ПисанеЗаглавие:Re: A Million Little Triggers - коментари   

A Million Little Triggers - коментари

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1