Deeper than Blood

ИндексБлогПриятелиРегистрирайте сеВход
Във форума НЕ правим фен преводи!!!
Вход
Потребител:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!

The most tagged members
@Alice_Raven

@Autumn

@Sensuality

@midnight__sun

@Annihilation

@biliana_911

@Amelia

@perla333

@pav_st

Share | 

Кървава роза (коментари)

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Butterfly without wings
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 122
Points Points : 37191
Живее в : Earth

ПисанеЗаглавие:Кървава роза (коментари)   Нед Фев 24, 2013 10:53 am

Може да изразите мнение тук! Smile
Върнете се в началото Go down
Amber
Модератор
Модератор

Брой мнения Брой мнения : 1073
Points Points : 52554
Живее в : Tokyo

ПисанеЗаглавие:Re: Кървава роза (коментари)   Нед Фев 24, 2013 11:11 am

Явно аз ще съм първа...
Прочетох пролога и първата част. Харесаха ми. Много. Пишеш наистина страшно добре!
Цялата атмосфера около написаното е някак тъмна, напрегната... Поне мен ме остави с такова усещане. Хареса ми и това, че пишеш и за България. Рядко се среща, даже много рядко.
Честно да ти кажа, допадат ми такива истории. Няма и следа от онези сапунени добавки, от които до гуша ми дойде. И аз избягвам да ги пиша, обаче все не се получава.
Не знам защо не си харесваш историята. Понятие нямам и защо се срамуваш. Онзи ден в час по испанска литература с испанката говорехме как всеки автор трябва да обича творбите си и да не се притеснява от чуждото мнение, а още по-малко да се срамува от написаното. Да вземем например "Петдесет нюанса сиво", за мен тази поредица е супер скандална и аз никога не бих си позволила да напиша нещо подобно. Направо ще ме е срам. На ЕЛ Джеймс не й пука обаче и с право. Нищо, че книгите са фенфикове по Здрач, целият свят полудя по тях и сега ще се правят филми. Така че не се срамувай от написаното. Все ще се намерят хора, които да го харесат. Вярно е, тежък е текстът, може би не е и подходящ за хора със слаби сърца, но е хубав, добре написан и структуриран, успява да създаде чувство, емоция, няма грешки, а това е най-важно.

"
Събуждам се всяка сутрин и си казвам:
това е само един ден,
поредните двадесет и четири часа,
които трябв да преживея.
"
Butterfly without wings
Победители
Победители

ПисанеЗаглавие:Re: Кървава роза (коментари)   Нед Фев 24, 2013 9:23 pm

Осъзнавам, че едно от първите впечатления, които съм оставила в бележката си към текста, е собственото ми нежелание да говоря за творчеството си, особено това, което тепърва възнамерявам да пускам тук. ''Роза''-та е почната още преди три години да не кажа и повече, и главния мъжки образ е прототип на реален човек, който познавах като подрастваща тинейджърка. Спомените му, които съм описала впоследствие, са един вид документалистика за една война, която повечето са чели в учебниците по история. Реалният човек бе впечатляващ и заинтригуващ и ме плени тотално, въпреки че изглеждаше плашещо. Може би за първи път съм била влюбена, не знам, но и сега, въпреки че отдавна се е прибрал в Русия, продължава да ме вълнува неговата история, още помня начина, по който ми разказваше спомените си - с иронията, че е чудовище и убиец, получил значки за проявена храброст и самоотверженост. От позицията на времето сега осъзнавам, че е бил просто болен човек - без право да може някога да прости на себе си, за това, което е извършил.

В частност мога да добавя, че ''Роза''-та е вдъхновена от него и също като него сцените, които описвам са античовешки, садистични и напълно нелогични. За тях не се говори нормално в обществото, а начина ми на описване явно е огледало и това ги прави прекалено гротескни и реални. Срамувам се, защото всеки нормален ще си помисли, че изпитвам нездрав интерес към това... Истината е, че съм искала да задълбая повече в драмата на два опониращи се образа и тяхното привличане, в спасението на една душа и в прошката, но явно не мога да намеря думите, които да отвлекат вниманието от сцените на насилие. Ето защо съм убедена на сто процента, че публиката под осемнадесет няма да разбере напълно ''Роза''-та и това не е скрита реклама, а съвет наистина да не я четат. Годините, разбира се, не са фактор за никой, но съм длъжна да предупредя, за да няма после коментари: ''Това е гадно!'', ''Как може да го пишеш'' или ''Ти си болна''...

Благодаря ти за коментара, Амбър! По-късно тази вечер ще пусна и следващата глава! Wink
bubzz
Творец
Творец

Брой мнения Брой мнения : 36
Points Points : 43263
Живее в : bulgaria

ПисанеЗаглавие:Re: Кървава роза (коментари)   Чет Мар 14, 2013 10:18 pm

Аз наистина нямам думи,прочетох всичко на един дъх.И да,това са нещата,такива каквито са били,предполагам,нещата за които никой не говори.Смятам,че трябва да завършиш тази история.Честно казано не си спомням да съм чела нещо толкова истинско,нещо толкова реално и добре описано.И е много странно,че точно днес почнах историята ти,защото преди обяд говорихме с родителите ми за Руанда и зверствата там.Трябва да се говори и пише и за такива неща,но много хора наистина ще обърнат глава и ще кажат това е гадно,неосъзнавайки че това е действителността.Само едно нещо,когато летеше със самолета,параграфа почва с капитана на самолета,мисля че трябва да е пилот.Продължавай да пишеш,ще следя историята.
Butterfly without wings
Победители
Победители

ПисанеЗаглавие:Re: Кървава роза (коментари)   Пет Мар 15, 2013 12:05 pm

Благодаря ти за коментара, bubzz! Ценя го страшно много... Тези дни ще пусна друга глава, а през почивните дни, възнамерявам освен да релаксирам активно, да пиша, защото искам да участвам най-накрая в конкурса, който се организира тук във форума. Колкото до думите ти за Руанда, се сещам за една песен, която е емблематична и сякаш казва "Не на участието на деца във военни действия!" Става дума за Chor Javon на NATO.

bubzz
Творец
Творец

Брой мнения Брой мнения : 36
Points Points : 43263
Живее в : bulgaria

ПисанеЗаглавие:Re: Кървава роза (коментари)   Пет Мар 15, 2013 12:49 pm

Да,наистина много силен клип.Но наистина такава е действителността.Ние живеем в съвсем различно място и дори ми е трудно да си представя,че наистина има такива зверства.Но както се казва,човешката природа е жестока,просто я прикриваме,зад разни правила.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие:Re: Кървава роза (коментари)   

Кървава роза (коментари)

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1