Deeper than Blood

ИндексБлогПриятелиРегистрирайте сеВход
Във форума НЕ правим фен преводи!!!
Вход
Потребител:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!

The most tagged members
@Alice_Raven

@Autumn

@Sensuality

@midnight__sun

@Annihilation

@biliana_911

@Amelia

@perla333

@pav_st

Share | 

Завинаги - разказ - коментари

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Amelia

Брой мнения Брой мнения : 1467
Points Points : 62957
Живее в : Bulgaria

ПисанеЗаглавие:Завинаги - разказ - коментари   Пон Яну 12, 2015 1:11 pm

Тук може да оставите коментарите си за разказът „Завинаги“. Без значение положителни или отрицателни, коментарите ви са важни за мен.

Разказът може да прочетете тук - ЦЪК

Върнете се в началото Go down
Amber
Модератор
Модератор

Брой мнения Брой мнения : 1073
Points Points : 54854
Живее в : Tokyo

ПисанеЗаглавие:Re: Завинаги - разказ - коментари   Пон Яну 12, 2015 11:59 pm

Във фейсбук беше написала, че приемаш критика, каквато и да е тя, така че не се сърди...
Имаш пунктуационни грешки. Доста. И то от самото начало. Слагала си запетайки на невероятни места, а на други, където трябва да има - няма. Даже по едно време примигвах пред екрана и се чудех аз ли не виждам добре, или там наистина няма запетая... Принципно не чета нищо, което с лоша пунктуация, защото буквално ми бърка в здравето и ме подлудява, но сега ще направя изключение. Мисля, че видях и правописни грешки на места.
Не ми стана ясно как, когато Сара е на напълно непознато място с непознати хора и изведнъж, вместо да се задучи защо не е желана там и да се притесни, тя се разплаква, наранена от думите на Татяна?
Като цяло Сара и Габриела много набързо стават приятелки. И как човек, който живее в Ню Йорк, с други думи, говори английски, попадайки в България внезапно проговаря български?
Направи ми впечатление, че използваш думи, които не са подходящи за главната ти героиня т.е. не отговарят на времето й, така да се каже. Може би биха паснали на разказ, чието действие се развива далеч, далеч в миналото, по времето на графове, маркизи и т.н. Но момиче от 21 век да говори така? Надявам се ме разбираш.
Имам усещането, че пишеш много машинално. Вярвам си прочела доооооста книги и оттам идва това. Сякаш си заучила безброй цитати и просто си ги интеретираш по свой си начин. Липсва ми емоция. Има само директно, машинално писане. Опитваш се, ама нещо не го докарваш като че ли... Не знам дали ме разбираш изобщо...
Като цяло ми хареса. Замисълът е хубав. Стана ми любопитно кой е този Владимир, дали случайно не е брата на Габриела или някой вампир... Хареса ми, че Сара му написа писмо, ей така, откникъде й хрумна да пише на някакъв си Владимир.. Да, наистина ми хареса. Би било хубаво, ако това се превърне в история с глави - определено има какво да се пише. Въпреки, че въобще не съм фен на върколаците и изобщо не разбирам защо, където има вампири, непременно трябва да има и върколаци, определено ме грабна, което не го очаквах.
Надявам се няма да се засегнеш от коментара ми, обаче запетайките наистина буквално ме карат да истерясвам (не че аз съм експерт, ама, хайде сега, това са правила, които са учени в училище...)

"
Събуждам се всяка сутрин и си казвам:
това е само един ден,
поредните двадесет и четири часа,
които трябв да преживея.
"
Amelia

ПисанеЗаглавие:Re: Завинаги - разказ - коментари   Вто Яну 13, 2015 1:09 am

Зозо, здрасти. Мерси за изчерпателния коментар. Рядко се случва хора да се решат пишат такива коментари. Благодаря за което.

Тази история, както е писано по-горе е разказ, който претворявам в пълна история. Самият разказ е от преди две години. И няма да ми порявраш ако ти кажа, че е писано в състояние на „имам нужда да пийна нещо и то веднага, иначе някой ще го отнесе“ след като бях скъсана за втори път на държавния и то заради простотия и прекалена притенциозност на някои преподаватели. Историята се роди в едно кафе на две чаши чай с ром и една чаша чист ром. От тогава не съм я поглеждала.

Но преработеният вариант, който сега преработва като история с глави със сигурност се е получил по-добре. Може и да не види бял свят, но от тази чернова поне мога да събера мнения какво мислят хората за идеята като цяло. А как героинята разбира български ли? Ами не разбира, все още, но не мога просто да тръгна да пиша на английски цялата история в началото, защото тя не разбира езика ни. Това просто би било толкова объркващо за читателя. А и не мога след всяка нейна реплика или диалог с другите герои да слагам звеждички или цифрички и под линия да обеснявам какво се е опитвала да каже или да го превеждам на друг език. Просто няма как да се получи.

До сега не съм попадала на книга, в която героите да отидат на място, където не разбират езика им и авторите да почнат да пишат на чуждия език, защото героя не го разбира. Просто споменават някъде, че другите герои говорят на друг език и това е.

А за този Владимир си в правилната посока, макар и не съвсем.

Ем, това е от мен.

Вики край! Victory

С удоволстиве ще очаквам да прочета още коментари.

Amber
Модератор
Модератор

Брой мнения Брой мнения : 1073
Points Points : 54854
Живее в : Tokyo

ПисанеЗаглавие:Re: Завинаги - разказ - коментари   Вто Яну 13, 2015 10:20 am

Е, да, права си за държавите и героите... Няма как наистина. Обаче аз никога не съм го проумявала това, затова го написах в коментара.
Радвам се, че приемаш критиката ми спокойно, така да се каже, защото определено не съм от най-милите хора, когато става въпрос за това.
А, не, няма да се разберем така! Това трябва да види бял свят! Не може просто така да предизвикаш интереса ми и да не прочета продължението Very Happy А определено си струва четенето.

"
Събуждам се всяка сутрин и си казвам:
това е само един ден,
поредните двадесет и четири часа,
които трябв да преживея.
"
Amelia

ПисанеЗаглавие:Re: Завинаги - разказ - коментари   Вто Яну 13, 2015 11:43 am

Е, когато ми остане време и съм близо до завършването му може, защото съм много непостоянна в писането си и просто няма да ми е съвестно да карам хората да чакат. Пък и сега покрай университета трудно намирам свободно време за каквото и а да е било.

Sponsored content

ПисанеЗаглавие:Re: Завинаги - разказ - коментари   

Завинаги - разказ - коментари

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1