Deeper than Blood

ИндексБлогПриятелиРегистрирайте сеВход
Във форума НЕ правим фен преводи!!!
Вход
Потребител:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!

The most tagged members
@Alice_Raven

@Autumn

@Sensuality

@midnight__sun

@Annihilation

@biliana_911

@Amelia

@perla333

@pav_st

Share | 

Изкуплението на Атлантида (Воините на Посейдон #5)

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Autumn

Брой мнения Брой мнения : 6966
Points Points : 73579
Живее в : България

ПисанеЗаглавие:Изкуплението на Атлантида (Воините на Посейдон #5)   Пон Фев 16, 2015 10:14 am

Какви са първите ви препечатения за романа "Изкуплението на Атлантида"?
Повече информация за романа може да намерите тук:
http://deeper-than-blood.forummotion.com/t2084-topic

Върнете се в началото Go down
Lady Infernaliia
Приятели
Приятели

Брой мнения Брой мнения : 195
Points Points : 48732
Живее в : somewhere around nothing...

ПисанеЗаглавие:Re: Изкуплението на Атлантида (Воините на Посейдон #5)   Пон Фев 16, 2015 8:14 pm

Още когато прочетох първата книга останах впечатлена. И от стила на писане на Алиса Дей, и от силните характери на героите, но най-вече ме впечатли сюжетът - как митовете за Атлантида и атлантите се преплитат с други митични същества. Как атлантите се опитват да защитят света на хората, как се жертват за доброто. И естествено любовта, която не липсва никъде, колкото и трудна да е понякъга. Забелязала съм, че всяка следваща книга, историята става все по-интересна. Очаквам "Изкуплението на Атлантида" да продължи тази традиция, а и няма да се учудя, ако надмине очакванията ми. Нямам търпение да прочета историята на Бренан и Тиарнан!
Alice_Raven
Глобален
Глобален

Брой мнения Брой мнения : 1532
Points Points : 37478
Живее в : Стара Загора

ПисанеЗаглавие:Re: Изкуплението на Атлантида (Воините на Посейдон #5)   Пон Фев 16, 2015 8:45 pm

Ох ... от къде да започна.
Тази поредица на Алиса Дей ми една от любимите.
Издателството за още веднъж се доказа.
Много ми харесва начина по който този път са решили да покажат двойката - Бренан и Тиърнан.
Цветовете също са се получили много добре.
Бренан е един изключително сложен и интересен персонаж.
Искам да вникна в негоеите дълбини. Да разбера какво е довело до загубата на емоциите му.
От анотацията разбирам, че и тази книга за този воин ще е интересна и забавна.
С прочита на откъса започнах да си задавм много въпроси, но ще им отговоря когато излезне книжката.
Вече нямам търпение.

penka1234
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 3553
Points Points : 37211
Живее в : anevo

ПисанеЗаглавие:Re: Изкуплението на Атлантида (Воините на Посейдон #5)   Пон Фев 16, 2015 9:07 pm

Хмм...първи впечатления!

На първо място от анотацията - много интересна и завладяваща история за двама души,които живеят със собствените си страхове и тайни,а корицата - ами според мен тя сама говори за себе си... Smile

От дадения откъс - невероятна история за проклятия(не само едно както се подразбира от откъса) и цената(но може би такава просто няма),която трябва да се заплати за сторените злини.За това как един човек под влиянието на алкохола и грешните хора наранява най-близките си,което води до трагичен край.
Според мен това ще е една много силна емоционална история за това как Бренан ще трябва да прости сам на себе си за да може най-накрая да намери любовта на живота си и да възвърне изгубените си чувствата.Е сигурно ще има някое и друго предизвикателство,което двамата трябва да изпълнят - така де за изкупление Smile .Също така книгата ще е изпълнена с много битки,които любимите ни герои ще печелят и както много гореща страст между двамата ни главни герои - Тиарнан и Бренан.
Гост
Гост

ПисанеЗаглавие:Re: Изкуплението на Атлантида (Воините на Посейдон #5)   Пон Фев 16, 2015 9:15 pm

Корицата е уха, както на всяка книга на любимото ми издателство. Резюмето звучи обещаващо и събужда желанието ми да прочета книгата. Освен, че очаквам съм и сигурна, че книгата ще е интересна и завладяваща до последното изречение. Поредицата е великолепна и се надявам това ми виждане да се задържи до края й.

Последната промяна е направена от sortisa на Пон Фев 16, 2015 9:59 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Dariq
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 66
Points Points : 34688
Живее в : Русе

ПисанеЗаглавие:Re: Изкуплението на Атлантида (Воините на Посейдон #5)   Пон Фев 16, 2015 9:43 pm

Отдавна очаквам да разбера какво точно се е случило с Бренан и как ще си върне емоциите. Мисля, че неговата история ще е особено интересна.
stasi
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 481
Points Points : 34167
Живее в : Sofiq

ПисанеЗаглавие:Re: Изкуплението на Атлантида (Воините на Посейдон #5)   Вто Фев 17, 2015 12:11 am

Ами първите ми впечатления от романа са огромни. Честно да си призная това е историята която очаквам най-силно може би след книгата на Джъстис и Кийли. Именно в в тяхната история аз за първи път видях наистина Бренан, а не както в предходните две книги ми се струваше, че той стои само за фон, пълнеж. Образ в далечината. Да си кажа и впечатленията за корицата. В първия момент след като я видях реакцията ми беше -"Уаууу, страхотно произведение на изкуството". Да банално е, знам. Но само с един поглед към Бренан и Тиърнан и виждам как самата атмосфера около тях се нажежава почти до бяло и започва да пука от сдържан копнеж и тепърва осъзната страст. Това е все едно таен фотограф е уловил и запечатал страстта и силното им дори умопобъркващо привличане. А докато четях откъса, след всеки един ред на разкриване на животът и изказването на проклятията белязали така жестоко животът на Бренан, си казвах - " Защо, ама как, ама защо така?". Предвкусвам една страхотна, умопобъркваща и помитаща всичко по пътят си история заредена със силна страст и невиждана любов. Очаквам грандиозен и мъничко стресиращ финал, който ще ни скрие шапките. Очаквам нещо изумително и всепоглъщащо. И най-важното с нестихващ копнеж и интерес очаквам неописуемата история на Бренан и Тиърнан. И броя дните до излизането й, както може би всички останали фенове на поредицата за "Воините на Посейдон" и растящите с всяка минута почитатели на невероятната Алиса Дей. Heart 2
zizimosi
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 178
Points Points : 36582
Живее в : Русе

ПисанеЗаглавие:Re: Изкуплението на Атлантида (Воините на Посейдон #5)   Вто Фев 17, 2015 12:12 am

Започнах да чета откъса, но стигнах само до там, където Посейдон казва на Бренан, че Бога Хадес го иска и ще го лиши от емоциите му и спрях до там. Не искам да си развалям удоволствието. Предстои да се разкрие тайната за липсата на емоции  в Бренан.   Много ще ми харесва това, което предстои.  Освен това ще бъде много интересно да наблюдаваме как Бренан преоткрива любовта и как започва да чувства отново и реакциите му към всичко това.
Cassey
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 422
Points Points : 44196
Живее в : Around stars

ПисанеЗаглавие:Re: Изкуплението на Атлантида (Воините на Посейдон #5)   Вто Фев 17, 2015 8:35 am

Първи впечатления след като прочетох откъса.... все повече ми се иска да го смачкам тоя техния бог. Голям "келеш" е Twisted Evil
starokina
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 136
Points Points : 49435
Живее в : Vidin

ПисанеЗаглавие:Re: Изкуплението на Атлантида (Воините на Посейдон #5)   Вто Фев 17, 2015 9:40 am

Обожавам тази поредица. Харесвам стила на писане на авторката. Още с прочита на първата книга тази поредица ме заинтригува и нямам търпение за всяка следваща. Нямам търпение да разбера историята на Бренан. Очаквам книгата да е забавна и интересна като останалите.
Evitta
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 838
Points Points : 26886
Живее в : Balchik

ПисанеЗаглавие:Re: Изкуплението на Атлантида (Воините на Посейдон #5)   Вто Фев 17, 2015 11:52 am

След откъса които прочетох съм на мнение ,че този техен Бог плаче за един хубав урок Man kills a spider !!!!Изключително жесток и безчувствен и определено не съм му фенка.Това си е мое мнение де...
Очаквам историята на Бренан да е малко по-различна и динамична/поне с такова впечатление останах/ .Ще ми е интересно да видя как ще се справи с всички емоции ,които ще го връхлетят изведнъж.Все пак ,сума и време е бил лишен от тях и имам чувството ,че ще има известни проблеми с овладяването им!
Колкото до Тиарнан е, мисля ,че ще се забавлявам доста докато чета как ще се справи с Бренан.Макар ,че май ще е по-точно да кажа той как ще се оправя с нея???Така де,да не забравяме ,че героинята не може да бъде излъгана!!!Което ще рече че, нашето момче иска не иска ще трябва да е честен с нея за всичко на 100%.Ще му стискам палци Razz .
В крайна сметка ми се затвърди убеждението , за пореден път ,че не сгреших с решението си да чета поредицата. I love you

П.С-Да не забравя да отбележа ,че корицата е "УАУ"!!!В превод страхотна!Решението на издателството да сложат двойка този път ми допадна.

biliana_911
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 596
Points Points : 25931
Живее в : Ловеч

ПисанеЗаглавие:Re: Изкуплението на Атлантида (Воините на Посейдон #5)   Вто Фев 17, 2015 12:10 pm

Бренан ми направи впечатление още в първата книга, когато прочетох, че не изпитва никакви чувства и емоции. Веднага се замислих и ми стана интересно каква ще е жената отредена за него, защото несъмнено трябва да е уникална за да пробуди силно чувство като любовта, в човек, които не може да изпита нищо. Имам огромни очаквания за книгата и след като прочетох откъса нямам търпение за още. Със сигурност ще ми е една от любимите, да не кажа любимата от поредицата.
midnight__sun

Брой мнения Брой мнения : 612
Points Points : 20552

ПисанеЗаглавие:Re: Изкуплението на Атлантида (Воините на Посейдон #5)   Вто Фев 17, 2015 12:46 pm

Съвсем наскоро се запалих по поредицата и сега вече почти приключвам с втора книга. Много ми хареса и нямам търпение да продължа да чета.

Прочетох откъса от книгата и ме заинтригува сюжета, това че Бренан не изпитва чувства и липсата му на емоции. Интересно ми е как е пресъздадено привличането между тях двамата. Представям си го като заметресение. В един момент чувствата му изригват, а в следващия не може да си спомни. Интересна ми е и реакцията на Тиарнан и докъде би могла да стигне заради него. Чакам с нетърпение.

Последната промяна е направена от midnight__sun на Вто Фев 17, 2015 1:38 pm; мнението е било променяно общо 1 път
mi666i
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 784
Points Points : 51285

ПисанеЗаглавие:Re: Изкуплението на Атлантида (Воините на Посейдон #5)   Вто Фев 17, 2015 1:28 pm

Още от както прочетох в първа книга, че на Бренан са му отнети всички чувства ми стана любопитно какво е направил за да заслужи подобна участ. Сега прочетох откъса от книгата и любопитството ми към персонажа на Бренан още повече се разпали. Много ми е интересно как Бренан и Тиарнан ще успеят да развалят проклятието и нямам търпение да прочета книгата.
Witness
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 491
Points Points : 46766
Живее в : The world between...

ПисанеЗаглавие:Re: Изкуплението на Атлантида (Воините на Посейдон #5)   Сря Фев 18, 2015 10:04 am

Моите първи впечатления са базирани единствено на корицата и анотацията, тъй като мразя да чета откъси от книгите преди да ги купя. Обичам момента на изненадата. Smile
Корицата е просто прекрасна и по мое мнение най-красивата от поредицата до този момент. Освен това за разлика от останалите корици показва главната двойка, а не само мъжа или жената. Има някаква загадка на еротика и стаена страст, но нищо прекалено или вулгарно.
Бренан ме заинтригува още в първата книга и общо взето очаквах неговата история почти толкова колкото тази на Аларик. Интересно ми е как ще си възвърне чувствата и емоциите. Усещам, че ще извърви дълъг и мъчителен път преди да намери любовта, но пък той е свикнал да страда, а и крайния резултат ще си заслужава.
Petq
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 132
Points Points : 21491
Живее в : гр.София, кв. Люлин 7

ПисанеЗаглавие:Re: Изкуплението на Атлантида (Воините на Посейдон #5)   Сря Фев 18, 2015 11:08 am

Първите ми впечатления са за корицата . Според мен е най-добрата от всичките,а за самата история мисля,че ще е много вълнуваща и спираща дъха .
Силно съм заинтригувана от персонажа на Бренан и с голямо нетърпение искам да науча за неговото проклятие .
Sponsored content

ПисанеЗаглавие:Re: Изкуплението на Атлантида (Воините на Посейдон #5)   

Изкуплението на Атлантида (Воините на Посейдон #5)

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1