Deeper than Blood

ИндексБлогПриятелиРегистрирайте сеВход
Във форума НЕ правим фен преводи!!!
Вход
Потребител:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!

The most tagged members
@Alice_Raven

@Autumn

@Sensuality

@midnight__sun

@Annihilation

@biliana_911

@Amelia

@perla333

@pav_st

Share | 

Мрачният рицар (Братството на меча #5)

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Autumn

Брой мнения Брой мнения : 6966
Points Points : 74699
Живее в : България

ПисанеЗаглавие:Мрачният рицар (Братството на меча #5)   Пет Фев 20, 2015 4:04 pm

Какви са първите ви препечатения за романа "Мрачният рицар"?
Повече информация за романа може да намерите тук:
http://deeper-than-blood.forummotion.com/t5041-topic

Върнете се в началото Go down
Alice_Raven
Глобален
Глобален

Брой мнения Брой мнения : 1534
Points Points : 38600
Живее в : Стара Загора

ПисанеЗаглавие:Re: Мрачният рицар (Братството на меча #5)   Пет Фев 20, 2015 5:26 pm

Точно този Страйдър не ми е познат.
Но тази поредица наистина много ми харесва.
Чела съм я до трета книга и наистина останах с добро пречатление.
А след като разбрах, че Кинли МакГрегър е псевдонима на Шерилин Кениън още повече се амбицирах да прочета тази поредица "Братството на меча".
Имам добри впечатления от този автор. Също така имам и другата й поредица "Нощни ловци" от Издателска къща "Ибис".
Обзалагам се, че и тази книга "Мрачния рицат" няма да отсъпва на предните. Ще бъде интересна, забавна и завладяваща.

Annihilation

Брой мнения Брой мнения : 327
Points Points : 63222
Живее в : Italy

ПисанеЗаглавие:Re: Мрачният рицар (Братството на меча #5)   Пет Фев 20, 2015 6:30 pm

Първите впечатления за романа няма как да не са от корицата. В нея виждам доза мистика, потайност и започват да ме глождат мисли, кой ли е този мрачен рицар. Какво го прави мрачен дали миналото му или самата му нагласа към останалия свят. Интересно е да видим коя ли ще е тази девойка, която ще донесе светлината в живота му и в последствие точно тя ще стане тази светлинка. Тази поредица по мое мнения е в пъти по-силна от Мрачните ловци на същата авторка, само че тук тя пише под псевдоним, а Мрачните пише под собственото си име. Както казах, хиляди пъти бих избрал "Братството на меча" през която и да я друга поредица на авторката. Обстановката, привичките и миригледа на героите е много интригуващ. Всяка книги от тази поредицата грабва още с първите страници и не те оства докато не я прочетеш цялата. Ако все още има някой, който не се е потопли в света на горди шотландци и непобедими воини изтъкан така умело от Кинли МакГрегър, нека да го направи без да губи време. Гарантирам, че няма да съжалява.

Evitta
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 838
Points Points : 28006
Живее в : Balchik

ПисанеЗаглавие:Re: Мрачният рицар (Братството на меча #5)   Пет Фев 20, 2015 6:57 pm

Честно казано тази поредица ми е непозната!В смисъл едва наскоро  си взех първата книга "Господар на желанието" но все още не съм я прочела.Едно обаче е сигурно ,че ще се сдобия и с останалите лека полека.От доста време въздишам по-тези книги  и техните невероятни корици и най-после им дойде редът за купуване!!!
Колкото до впечатлението ми от "Мрачният рицар" определено ми хареса анотацията на книгата.Прочетох и откъса който е достъпен и трябва да кажа че на няколко места здравата ме напуши на смях.Лично за мен добрата книга е тази която може да те разсмее ,просълзи и вбеси!По-първа точка "Мрачният рицар" ме спечели още с първите страници..И абсолютно съм сигурна ,че Страйдър ще се справи отлично и с задачата да ме вбеси.Оставам с впечатлението ,че ще има голям магарешки инат lol! !!!Вярвам ,че четенето на книгата ще е едно невероятно приключение.И как иначе ,все пак става на въпрос за исторически любовен роман I love you I love you I love you !
penka1234
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 3553
Points Points : 38331
Живее в : anevo

ПисанеЗаглавие:Re: Мрачният рицар (Братството на меча #5)   Пет Фев 20, 2015 7:51 pm

По откъса,който прочетох смятам че това ще е една много интересна и забавна книга пълна с битки,страст,романтика и смях-казано накратко ще има от всичко по-малко.Пълна със спомените на Страйкър за битките и премеждията на Братството,но също така ще има и нови приключения през,които да премине преди най-накрая да се "кротне" с дамата на сърцето си и да заживеят щастливо.Той е силен мъж,който със сигурност ще иска да завоюва сърцето на любимата си преди да осъзнае,че тя сама трябва да му го даде.С голямо нетърпение очаквам тази книга от поредицата.
veroncheto
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 305
Points Points : 39107
Живее в : Плевен

ПисанеЗаглавие:Re: Мрачният рицар (Братството на меча #5)   Пет Фев 20, 2015 8:09 pm

"Мрачният рицар" ми изглежда обещаваща книга, също както и предишните от поредицата. Сигурна съм, че Страйкър ще предаде сърцето си на Роуина, защото всеки има нужда да е обичан и да го очакват у дома. Колкото и силен да бъде един мъж, дори и да няма дом, то в лицето на любовта всичко изглежда по друг начин.
Гост
Гост

ПисанеЗаглавие:Re: Мрачният рицар (Братството на меча #5)   Пет Фев 20, 2015 8:55 pm

"Братството на меча" е поредица, която ни показва силата и честа на смели воини.
От резюмето на "Мрачния рицар" разбирам, че авторката продължава с тази тематика  като в тази книга е особено наблегнато на това.
Отново ще се срещнем  с дилема на жена, чиито сърце нашепва, че трябва да се предаде на любовта и страстта си, но разума и принципите я спират да се поддаде и мъж отдаден на дълг и чест, който копнее за любов, но се е зарекъл да не познае любовта.
Вълнуващ сюжет, който неизменно ме привлича и буди желанието ми да се потопя в света му.
Cassey
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 422
Points Points : 45316
Живее в : Around stars

ПисанеЗаглавие:Re: Мрачният рицар (Братството на меча #5)   Пет Фев 20, 2015 9:52 pm

Прочетох откъса и трябва да си призная, че съм много впечатлена.
Пролога ми се видя много интересен и наистина съжалявам, че Кинли не е написала книга за всички от братството. А мисля, че четох някъде, че не мисли за момента да пише исторически книги, което е много тъжно по мое мнение.
Иначе първата глава... ха-ха Страйдър като мъж преследван от рояк жени... о да, мисля, че книгата много ще ми хареса.
Vishous_Jane
Модератор
Модератор

Брой мнения Брой мнения : 1400
Points Points : 51722
Живее в : Мадрид

ПисанеЗаглавие:Re: Мрачният рицар (Братството на меча #5)   Пет Фев 20, 2015 10:28 pm

Впечатления честно казано нямам никави. От пролог + 1 глава не мога да си създам такива. Така беше и със "Покоряването на шотландеца" и наистина книгата не ми допадна чак толкова много като останалите от поредицата. "Как да опитомиш планинец" беше невероятна и мога само да се надявам и тази да е такава.
biliana_911
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 596
Points Points : 27051
Живее в : Ловеч

ПисанеЗаглавие:Re: Мрачният рицар (Братството на меча #5)   Пет Фев 20, 2015 10:46 pm

Само въз основа на откъса ми направиха впечатление няколко неща. Първото е качествата, които забелязах в Страйдър. Макар и воин, които е участвал в много битки не е загубил човешкото в себе си. Пример за това беше оръженосеца му, с които той се държа по- възможно най-добрия начин макар, неговия господар да се е държал с него по ужасен начин. Изпитва чувство за вина за случка, в която не е могъл да направи нищо. И не на последно място факта, че макар толкова жени да му се предлагат той не обърна внимание на нито една. Но тук май е от чувство за самосъхранение Very Happy Тези жени бяха направо страшни... Тези случки показват все качества, които уважавам в един мъж. Второто, което ми направи впечатление е приятелят му Кристиан, които ми стана доста интересен персонаж, а също и брат му, които ми се видя много забавен. И третото, което разбуди любопитството ми беше последното изречение. Вече започвам да се чудя каква е историята между него и баща му...
zizimosi
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 178
Points Points : 37702
Живее в : Русе

ПисанеЗаглавие:Re: Мрачният рицар (Братството на меча #5)   Пет Фев 20, 2015 11:00 pm

Когато видях корицата и заглавието първите ми мисли бяха "Защо ли е мрачен този рицар ? Какво му се е случило ? " Впечатленията ми започват със загадка , която те привлича като магнит да разгадаеш. След като прочетох част от откъса разбрах, че книгата ще е завладяваща приказка, за честа и приятелството, смелостта и.великодушието, за вярността, както и в другите книги до сега от поредицата " Братството на меча". Поредният рицар минал през ада, но останал с несломим дух, силна воля и много тайни. Анотацията и откъса ми напомнят много за историята на Син от книгата " Роден в грях"
Кинли МакГрегър не отстъпва от стила си и ни поднася поредната порция хумор, което прави поредицата още по неустоима.
stasi
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 481
Points Points : 35287
Живее в : Sofiq

ПисанеЗаглавие:Re: Мрачният рицар (Братството на меча #5)   Съб Фев 21, 2015 10:41 am

След като разбрах, че следващата книга, с която издателството е решило да ни изненада е тази за Страйдър. Ами от началото нищо не ми говореше това. След като си направих запитването си към една приятелка и справка с откъса мога да кажа, че имам огромни очаквания към книгата. Не знам защо но както може би на мен както и на много фенове на поредицата "Братството на меча" Страйдър ми напомня малко на Син МакАлистър. С тази негова потайност и мистериозност, които го обгръщат. Това, че избира да стои в сянка може би е причината да ги сравнявам взаимно. Но мисля че приликите свършват до тук, защото след прочитане на откъса забелязах, че той е смятан от жените за нещо като средновековен плейбой и неимоверен красавец.А не избира да стои в сянка, както Син. Щом стигат до бой само за кичур от косата му. Very Happy И след тази забавна и нелепа случка той въпреки това остава джентълмен и се опитва да ги разтърве без да ги нарани умишлено. От тези разкрития разбрах, че той е и преситен към жените, което се дължи предполагам и от това, че всяка жена е влюбена дори граничещо с лудост и способни на убийства заради една негова усмивка. И очаквам как плейбоя ще бъде накаран да падне на колене пред това да спечели дамата на сърцетоси. Разбрах, че Стайдър е умен, смел, доблестен и винаги готов на всичко да изпълни дадената клетва на каквато и да е цена.
Очаквам една силна и въздействаща любовна история носеща със себе си всичко което съпътсва откриването, осъзнаването и най-тежкото и трудното нещо - признаването й. Очаквам наситени емоции, трудни и дори тежки изпитания на които по принцип любиманата ни авторка подлага героите си. Един неочакван и грандиозен финал в който може би всичко си идва по местата. Край който може би както и "Роден в грях" ме доведе до поток от сълзи на умиление и спокойствие, че всеки получава заслуженото си било то добро или не чак толкова перфектно бъдеще.
А и да не забравя да си кажа мнението и за корицата. Ами първото нещо след като я зърнах беше - " О Боже мой, великолепна е". За пореден път издателството ни радва не само душите с една страхотна и спираща дъхът история, но и аапленява и погледът ни. Толкова чисти и ефирни цветове които ни изумяват с великолепието си. Обожавам я. А пък кончето на заден план е прекрасно. Уловено в толкова естествена поза, че все едно ще продължи да галопира към господаря си, той ще се метне на верния си другар в битките и ще препусне към неприятеля и с една мрачна и порочна усмивка ще нанесе смъртоносния и неизбежен удар, които ще го запрати там където му е мястото заради причинените зверства.
И тъй въпреки, първите ми страхотни впечатления очаквам с космически интерес да разбера дали тези ми заключения ще се оказажат истински или за пореден път авторката ще ни помоте с неимоверния си гений да ни въвлича в мрачния и труден свят на "Братството на меча". Heart 3
JoInT{}MaNia4ka
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 236
Points Points : 49285
Живее в : Плевен

ПисанеЗаглавие:Re: Мрачният рицар (Братството на меча #5)   Съб Фев 21, 2015 1:30 pm

Първата думичка, която изникна в съзнанието ми беше: страст.
Харсвам такива сюжети. Силно се надявам книгата да е много завладяваща и да ме откъсне от скучното ми ежедневие.
Като цяло не мога да кажа какви са ми първите впечатления, защоно не съм прочела книгата... На базата на корицата и анотацията, то за момента мнението ми е, че в книгата има хляб.
mi666i
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 784
Points Points : 52405

ПисанеЗаглавие:Re: Мрачният рицар (Братството на меча #5)   Съб Фев 21, 2015 7:05 pm

Все още не съм чела "Да опитомиш планинец" и не съм запозната с това как е описан героя на Страйдър в нея, но току що прочетох откъса от "Мрачният рицар" и той много ми хареса. Още от пролога книгата те грабва и ми стана страшно любопитно, освен Страйдър, кои са рицарите избягали от сарацините. В първа глава от откъса, Страйдър е описан като мрачен, но доблестен и честен човек, който би дал живота си за хората на които държи, но за съжаление е и човек изгубил вяра в любовта. И нямам търпение да прочета цялата книга и да разбера, коя ще е жената, която ще го научи да обича.
midnight__sun

Брой мнения Брой мнения : 612
Points Points : 21672

ПисанеЗаглавие:Re: Мрачният рицар (Братството на меча #5)   Нед Фев 22, 2015 12:27 pm

От прочетеното от откъса оставам с впечатлението, че Страйдър е горд и смел рицар, който е преживял много тежки моменти в живота си. Мисля, че Страйдър прилича доста на Син Макалистър като характер, а той е един от любимците ми от поредицата, което значи, че Страйдър ще ми допадне също толкова много, колкото и Син. И нямам търпение да разбера каква ще е неговата история и коя ще е жената, която ще го накара да се влюби.

starokina
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 136
Points Points : 50555
Живее в : Vidin

ПисанеЗаглавие:Re: Мрачният рицар (Братството на меча #5)   Пон Фев 23, 2015 10:14 am

Харесвам корицата. Очаквам една история изпълнена с приключения, забавна и интригуваща, спираща дъха.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие:Re: Мрачният рицар (Братството на меча #5)   

Мрачният рицар (Братството на меча #5)

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1