Deeper than Blood

ИндексБлогПриятелиРегистрирайте сеВход
Във форума НЕ правим фен преводи!!!
Вход
Потребител:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!

The most tagged members
@Alice_Raven

@Autumn

@Sensuality

@midnight__sun

@Annihilation

@biliana_911

@Amelia

@perla333

@pav_st

Share | 

Прокълната нощ

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Amelia

Брой мнения Брой мнения : 1467
Points Points : 61697
Живее в : Bulgaria

ПисанеЗаглавие:Прокълната нощ   Пон Мар 23, 2015 5:43 pm

Какви са първите ви препечатения за романа "Прокълната нощ"?
Повече информация за романа може да намерите тук:
http://deeper-than-blood.forummotion.com/t443-topic

Върнете се в началото Go down
Alice_Raven
Глобален
Глобален

Брой мнения Брой мнения : 1532
Points Points : 36218
Живее в : Стара Загора

ПисанеЗаглавие:Re: Прокълната нощ   Пон Мар 23, 2015 6:42 pm

От толкова много време съм и хвърлила око, че си нямате на представа.
Още като видях оригиналните корици се влюбих в тази поредица.
Чувала съм много добри отзиви за тази авторка. С голямо удоволствие бих си взела нейна книга. Всеки уважаващ себе си книжен плахок трябва да има книги от Джина.
С голямо нетърпение очаквам да излезе на книжния пазар. Много се радвам, че Егмонт се зае с превода й.
Сюжета на книгите ще бъде много интересен.
До колкото дочух и в Турция се превежда и е заела челните места по продажба.

Autumn

Брой мнения Брой мнения : 6966
Points Points : 72319
Живее в : България

ПисанеЗаглавие:Re: Прокълната нощ   Пон Мар 23, 2015 6:48 pm

Аз съм бяя пристрастна, но тази книга и поредицата като цяло е страхотна. Прочела съм всички книги на един дъх и даже сега си ги гледкам на лавицата. Уверявам всеки почитател на гръцката митология и силните алфа мъжкари, че ще се влюби в поредицата. Поне аз отдавана вече попаднах в нейния капан. Адмирации за Егмонт. Не знам как успяха, но се радвам, че я издават.

Alice_Raven
Глобален
Глобален

Брой мнения Брой мнения : 1532
Points Points : 36218
Живее в : Стара Загора

ПисанеЗаглавие:Re: Прокълната нощ   Пон Мар 23, 2015 6:51 pm

Не знаех на каква тематика ще е.
Но щом е за гръцката митология, задължително ще е МОЯ!!

Autumn

Брой мнения Брой мнения : 6966
Points Points : 72319

ПисанеЗаглавие:Re: Прокълната нощ   Пон Мар 23, 2015 6:52 pm

Ах, издадох. Но нищо, тъкмо дадох още един голям стимул да си я вземеш.

juletoo
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 67
Points Points : 48090
Живее в : The Middle Kingdom

ПисанеЗаглавие:Re: Прокълната нощ   Пон Мар 23, 2015 6:59 pm

Четох първите 5 книги на английски, страшно бързо пристрастяват, много се радвам че сега мога и на български да си ги чета. То митология, религия, какво ли не се преплита. Много е увлекателна поредицата. Който харесва Братството ще хареса и Седемте смъртни гряха (както им викам). Smile
shadow of a dream .
Модератор
Модератор

Брой мнения Брой мнения : 3240
Points Points : 46343
Живее в : the middle of nowhere;;

ПисанеЗаглавие:Re: Прокълната нощ   Пон Мар 23, 2015 8:58 pm

Чувала съм много мнения за книгата и като цяло първото ми впечатление за поредицата (получено от Goodreads) винаги е било положително. Струва ми се интересна, може да е само и заради фактора гръцка митология, но се съмнявам.

Spoiler:

black_raven
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 196
Points Points : 45757
Живее в : Lost In The Crowd

ПисанеЗаглавие:Re: Прокълната нощ   Пон Мар 23, 2015 9:49 pm

Корицата определено ми привлече вниманието. Няма какво да си кривя душата, това е първото, което виждаме в книгата и което ни кара да посегнем към нея. Или поне при мен, но предполагам, че с повечето е така. Да, анотацията е тази, която ме кара да я прочета и има финалната дума, ама корицата създава първото впечатление.
mi666i
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 784
Points Points : 50025

ПисанеЗаглавие:Re: Прокълната нощ   Пон Мар 23, 2015 11:24 pm

Това е поредица, която отдавна съм си отбелязала, че искам да прочета в Goodreads и когато  видях в каталога на Егмонт, че ще я издават страшно много се зарадвах. Анотацията е много интересна и мисля, че книгата ще допадне на всеки, който обича книги за митологични същества, демони, горещи страсти и предполагам красива любовна история. Така че тава е книга, която определено трябва да имам в библиотеката си.
voodo-doll

Брой мнения Брой мнения : 41
Points Points : 26343
Живее в : endless night

ПисанеЗаглавие:Re: Прокълната нощ   Вто Мар 24, 2015 11:45 am

Само на мен ли корицата не ми харесва?Но,пък като повечето тук съм чела хубави неща в goodreads,интересни са ми книги в които присъствам митологични и религиозни елементи,така че при всички случаи тази книга ще присъства на равтовете ми!
Evitta
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 838
Points Points : 25626
Живее в : Balchik

ПисанеЗаглавие:Re: Прокълната нощ   Вто Мар 24, 2015 6:32 pm

За да съм честна узнах за книгата от издателския план на "Егмонт".В последствие се порастършувах из нета и отзивите които прочетох за книгите като цяло бяха -"уау".Определено останах впечатлена особено от факта ,че има много митология вплетена в историята.Сигурна съм ,че книгата ще е страхотна.
Анотацията приковава вниманието на читателя още от първото изречение.Корицата пък те грабва още в същия момент в който я зърнеш!Сигурна съм ,че тази поредица ще стане хитова. study
Vishous_Jane
Модератор
Модератор

Брой мнения Брой мнения : 1400
Points Points : 49342
Живее в : Мадрид

ПисанеЗаглавие:Re: Прокълната нощ   Чет Мар 26, 2015 2:36 pm

Толкова отдавна се молех някое издателство да издаде тази поредица ,но нямаше никакви шансове. Питах повече от познатите ми издателства за издаването и ,но всички отговаряха ,че не влиза в плановете им. Преди Егмонт да пуснат издателският си план за 2015 г. бях питала и тях и те ми отговориха ,че "Ще ги предадем на издателския екип и се надяваме, че ще можем да Ви зарадваме! ". Честно казано не ми се вярваше ,че ще я издадат и направо не можах да повярвам ,когато обявиха във фейсбук издателският си план и поредицата беше включена в него. Преди време в един форум беше започнат превод на първата книга ,но за съжаление бяха преведени само няколко глави.И това ми беше достатъчно да се запаля ,а любопитството какво става по-нататък направо ме изяждаше. Английският ми не е перфектен ,превеждам си резюмета и интервюта и реших да се пробвам и с първата книга от Лордовете. Нищо не се получи. Четях на английски ,в главата си превеждах на български и беше наистина объркващо. Предполагам ,че ако имах повече опит нямаше да ми е толкова странно и трудно. После опитах и с руски ,но и с него не стана. Просто не съм свикнала да чета на чужд език. Много се радвам ,че Егмонт решиха да издават поредицата и с нетърпение очаквам първата книга. Корицата е просто убийствена само шрифта на "Прокълната нощ" стои някак неестествено и не ми харесва.
penka1234
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 3553
Points Points : 35951
Живее в : anevo

ПисанеЗаглавие:Re: Прокълната нощ   Чет Мар 26, 2015 9:28 pm

За първи път чувам за тази поредица,така че не съм запозната нито с книгите от нея нито с авторката,но ако съдя по коментарите смятам,че книгата ще е интересна и ще си заслужава четенето.Харесвам гръцката митология и това е още една точка за поредицата.Вярвам че ще ми допадне и смятам да прочета книгата,когато излезне.След това ще видим за по-нататък.
perla333
Модератор
Модератор

Брой мнения Брой мнения : 969
Points Points : 51003

ПисанеЗаглавие:Re: Прокълната нощ   Пет Мар 27, 2015 11:29 am

Ами не помня вече Very Happy Минаха толкова години откакто разбрах за поредицата. Помня, че тогава бях очарована и исках страшно много да я прочета, но английския ми бешеее..После малко си подобрих езика, но пък не успях да намеря време да я прочета. Помня, че постоянно питах издателствата дали ще я издадът. Помня, че когато декември месец я видях в каталога "Предстоящи" на Егмонт щях да получа инфаркт от кеф. Знам, че книгата ще я прочета веднага щом се озове в ръцете ми. Надявам се, че няма да има много правописни, стилистични и т.н. грешки, защото ЗНАМ че ако има - едва ли ще дочета поредицата на български.

biliana_911
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 596
Points Points : 24671
Живее в : Ловеч

ПисанеЗаглавие:Re: Прокълната нощ   Пет Мар 27, 2015 6:46 pm

Резюмето ми хареса много. Мисля, че книгата ще е доста интересна, не само от него, но и от множеството положителни коментари, които чета. Харесвам книги, в които има митология, като че ли освежават действието. Очаквам с нетърпение да мога и аз да изкажа мнение за нея. А корицата е страхотна, много ми харесва и е в тон с тематиката на поредицата.
Nemesis
Приятели
Приятели

Брой мнения Брой мнения : 555
Points Points : 48395

ПисанеЗаглавие:Re: Прокълната нощ   Нед Мар 29, 2015 4:01 pm

Книгата поражда интерес още със заглавието си, очаквам да е неповторима, интересна и завладяваща. Нямам търпение да излезе и да я прочета, сигурна съм че ще оправдае очакванията ми.
midnight__sun

Брой мнения Брой мнения : 612
Points Points : 19292

ПисанеЗаглавие:Re: Прокълната нощ   Пон Мар 30, 2015 8:26 pm

Не бях чувала за тази поредица и авторка преди да я видя в каталога на “Егмонт – Yo”. Тогава реших да потърся повече информация и бях приятно изненадана от тематиката, за която пише. Харесвам древногръцката митология и такъв тип книги са ми много интересни.

Lady Infernaliia
Приятели
Приятели

Брой мнения Брой мнения : 195
Points Points : 47472
Живее в : somewhere around nothing...

ПисанеЗаглавие:Re: Прокълната нощ   Чет Апр 02, 2015 10:19 pm

Напоследък имам доста добра интуиция за книги - напълно й се доверявам. Това е малко като да съдиш за дадена книга по нейната корица, но при мен това е, ако не най-важното, то доста важно при първото впечатление. След като я срещнах в предстоящи на "Егмонт", се поинтересувах - от goodreads, от форуми и останах с много добро впечатление. Мисля, че това е точно от моя тип книги и много ще ми допадне. Особено като се има предвид, че има и митология, мисля, че като я прочета, ще съм тотално влюбена - отново. Very Happy
Sponsored content

ПисанеЗаглавие:Re: Прокълната нощ   

Прокълната нощ

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1