Deeper than Blood

ИндексБлогПриятелиРегистрирайте сеВход
Във форума НЕ правим фен преводи!!!
Вход
Потребител:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!

The most tagged members
@Alice_Raven

@Autumn

@Sensuality

@midnight__sun

@Annihilation

@biliana_911

@Amelia

@perla333

@pav_st

Share | 

Вождът

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Autumn

Брой мнения Брой мнения : 6966
Points Points : 72319
Живее в : България

ПисанеЗаглавие:Вождът   Пон Апр 06, 2015 11:05 am

Какви са първите ви препечатения за романа "Вождът"?
Повече информация за романа може да намерите тук:
http://deeper-than-blood.forummotion.com/t5142-topic

Върнете се в началото Go down
Fallon
Приятели
Приятели

Брой мнения Брой мнения : 760
Points Points : 45511

ПисанеЗаглавие:Re: Вождът   Пон Апр 06, 2015 11:42 am

Първото, което ми направи впечатление е корицата, разбира се. Няма как някой да подмине книгата с такава корица. След това се зачетох в анотацията и буквално бях омагьосана. Темата за уреден брак винаги ме е привличала. И най-уреден брак в миналото, отгоре на всичко с шотландец, където няма мърдане. Да не говорим за името на главната героя, тоест фамилното, като пламенен фен на "Друговремец" се разбих от кеф. В общи линии съм убедена, че книгата ще е едно увлекателно изпълнена със опасности и забава четиво, и без съмнение ще ме остави без дъх. Обожавам книги за алфа-мъжкари, а според мен няма по-голям алфа-мъжкар от един силен, горд, вярващ в принципите си шотландец, който би направил всичко за своята дама на сърцето, а междувременно е един от най-свирепите воини в цяла Шотландия. Книгата обещава всичко нужно на един исторически романс - опасност, страст, опърничава жена и нейният също толкова твърдоглав любим.
midnight__sun

Брой мнения Брой мнения : 612
Points Points : 19292

ПисанеЗаглавие:Re: Вождът   Пон Апр 06, 2015 1:24 pm

Първото, което ми прави впечатление в една книга е корицата. А тази е интересна, цветна и грабваща вниманието. Харесва ми, но на една малка част от мен и се иска да баха запазили оригиналната корица на книгата, която ми харесва с една идея повече от тази. Но все пак не може да се каже, че не съм доволна и корицата на Егмонт е много хубава. Анотацията на книгата е много интересна и мисля, че това ще е поредица, която ще се нареди сред любимите ми.

black_raven
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 196
Points Points : 45757
Живее в : Lost In The Crowd

ПисанеЗаглавие:Re: Вождът   Пон Апр 06, 2015 2:38 pm

Отново страхотна корица. Егмонт определено ме спечелиха в тази област.
Плюс серия Уо, плюс исторически любовен роман, плюс шотландци. Леле мале, вече ме сърбят ръчичките. Heart 2
Alice_Raven
Глобален
Глобален

Брой мнения Брой мнения : 1532
Points Points : 36218
Живее в : Стара Загора

ПисанеЗаглавие:Re: Вождът   Пон Апр 06, 2015 3:09 pm

Да си кажа честно не съм чувала за тази авторка. Още по малко в какъв стил пише.
След като Егмонт обявиха своя издателски план за 2015 се изненадах много приятно.
Определено ще си взема няколко от тях.
Една от тях е книгата на Моника.
Първо се впечатлих от корицата. Как няма да се впечатли човек от нея ми кажете. Един алфа мъжкар застанал с гръб, който държи меч и е облечен в килт.
До скоро не знаех за какво ще се разказва в книгата, но научих, че ще е за шотландци.
По принцип съм човек, който гледа историята преди да си купи дадена книга. Тук обаче щом чух само думата Шотландия и килт буквално си казах, че трябва да я притежавам.
Разбрах също, че ще е поредица, но това не ми пречи. Ще си я купя с голямо удоволствие.
Моето малко ровене ми показа и друго, че много държави са я издавали - Франция, Турция, Германия, Унгария, Испания. За да се издава на толкова езици значи авторката пише наистина добре.
Късметлийка съм защото скоро и аз ще мога да я прочета!!
С голямо нетърпение я очаквам!!

penka1234
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 3553
Points Points : 35951
Живее в : anevo

ПисанеЗаглавие:Re: Вождът   Пон Апр 06, 2015 8:53 pm

Моника Маккарти - авторката беше напълно непозната за мен докато от издателство "Егмонт" не обявиха книгите за издаване през 2015 г.
Радвам се че са решили да издават тази авторка,защото така ще има още повече интересни книги за четене.

Естествено първото ми впечатление за книгата идва от корицата,която грабва вниманието от пръв поглед.Как да подминеш този "апетитен" шотландец Embarassed .Харесва ми съчетанието червено и черно в облеклото,а за прическата просто нямам думи-уникална е! Smile
Цветовете според мен са много добре подбрани и карат корицата да изпъква още повече.
Другото,което е че обожавам историите за шотландци,а уредените бракове правят историята още по-вълнуваща за четене.
Смятам че това ще е една много интересна и завладяваща книга,която ще задържа вниманието и интереса на читателите до самия край на историята пълна със страст,забавни моменти,а също така и интриги.
Evitta
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 838
Points Points : 25626
Живее в : Balchik

ПисанеЗаглавие:Re: Вождът   Пон Апр 06, 2015 10:03 pm

И аз като повечето се впечатлих първоначално от корицата.Тези шотландци са ми слабост.
За авторката чух за първи път от издателския план на "Егмонт".
Мисля ,че книгата ще е доста интереса.Най-малкото ще има доста комични и предполага конфузни ситуации.
Страхотно е ,че издателството започна да издава този жанр I love you .
deep_fathom
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 327
Points Points : 29753
Живее в : Sofia

ПисанеЗаглавие:Re: Вождът   Вто Апр 07, 2015 6:03 pm

Мен корицата не ме впечатлява особено. Напоследък всяка книга, която разказва за главен герой мъж е с някакъв манекен. Лошо няма. Просто съдържанието е много важно. На пръв прочит на анотацията смятам, че книгата ще бъде интересна и може би ще се прочете на един дъх.
paloma_g

Брой мнения Брой мнения : 30
Points Points : 26210
Живее в : Севлиево

ПисанеЗаглавие:Re: Вождът   Вто Апр 07, 2015 7:57 pm

Като всички дотук,с риск да се повтори за пореден път първото ми впечатление е от корицата.Много ми допадна,но като цяло серията УО са доста добре подбрани романи със страхотни корици.Още след обявяването на Егмонт ,че ще има роман с шотландци се зарадвах много.След прочитането на анотацията се увлякох и по героите.Надявам се да не ме разочароват и книгата да е хубава.
*...Evil...*
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 460
Points Points : 48055
Живее в : ~-~-~-~-~

ПисанеЗаглавие:Re: Вождът   Сря Апр 08, 2015 7:32 pm

Моника Маккарти не ми е точно непознат автор, защото често я срещам в Goodreads като предложение за писател, чийто книги може би ще ми харесат, след като съм отбелязала други с подобна тематика. Поредиците й изглеждат доста интересни и е страхотно, че "Егмонт" са се спрели на нея. За книгата като първи впечатления какво да кажа - има шотландци, какво по-хубаво от това? Историята обещава да бъде заинтригуваща и въвличаща читателите си в дълбините на една отминала и изпълнена с приключения, опасности, а не рядко и любовни романси епоха. Чакам с нетърпение излизането на книгата и възможността да я прочета, защото наистина очаквам да остави у мен много хубави впечатления от себе си Smile
mi666i
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 784
Points Points : 50025

ПисанеЗаглавие:Re: Вождът   Сря Апр 08, 2015 11:03 pm

Преди време рових в goodreads, в търсене на интересни книжки и попаднах именно на тази авторка – Моника Маккарти. Помня, че много харесах резюметата на книгите й (а и няма начин да не ми харесат, все пак са за любимите ми шотландци) и много се надявах някога да ги видим издадени и на роден език. Егмонт страшно приятно ме изненадаха с каталога си, в който бяха включени все книги, които нямам търпение да прочета. “Вождът” е една от тези книги. Първото, което прави впечатление в книгата е разбира се страхотната корица на българското издание. Определено привлича вниманието. Второто, което привлича читателя към книгата е интересното резюме. Обожавам историческите любовни романи, чиито главни герои са секси, смели и свирепи шотландци, закалени в най – лютите битки, но с добри сърца. Интересно ми е да чета как тези силни мъже, могат да изпитват и невероятна нежност, към жената откраднала сърцето им. И мисля, че тази книга няма да ме разочарова в това отношение.
biliana_911
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 596
Points Points : 24671
Живее в : Ловеч

ПисанеЗаглавие:Re: Вождът   Чет Апр 09, 2015 9:06 pm

Съвсем на скоро разбрах за авторката, когато я видях в издателския план на Егмонт. Прочетох резюмето й в него и от всичките тя най-много ми грабна вниманието. Резюмето е много интригуващо, а и шотландците винаги са ми били слабост. Силни и смели воини, калени в безброй битки, които накрая се предават в ръцете на една жена и на любовта. Кой няма да хареса подобни мъже.
А колкото до корицата, трябва да призная, че наистина е впечатляваща. Единственото, което не ми харесва е прическата на мъжа Very Happy , но смятам, че бих могла да подмина това. Харесва ми крепостта на заден фон, както й цветовете. определено грабва вниманието, което е страхотно тъй като съм на мнение, че една книга трябва предварително да привлича вниманието, още преди да прочетеш резюмето. А тази определено го прави.
dil881
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 199
Points Points : 49116
Живее в : Iona

ПисанеЗаглавие:Re: Вождът   Пет Апр 10, 2015 12:58 pm

Непозната авторка за мен, но поредицата изглежда обещаваща. Корицата на мен много ми допадна, а резюмето е интригуващо. Освен това книга със шотландци, война и любов няма как да не е интересна според мен. Определено ще се чете. Smile
Paris_love
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 209
Points Points : 17477

ПисанеЗаглавие:Re: Вождът   Пет Апр 10, 2015 11:14 pm

Авторката е непозната за мен , но ще ми е интересно да се запозная със стила и на писане.
Корицата определено привлече погледа ми (знам ,че не трябва се се съди за книгата по корицата Very Happy , но как да устои човек ), а темата за Шотландия ми е слабостSmile. Освен това обичам да чета поредици , а шотландската тематика тук ми напомня за "Друговремец "- също много любима книга.Надявам се скоро да имам възможност да се запозная с историята и най-важното да ми хареса Smile
starokina
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 136
Points Points : 48175
Живее в : Vidin

ПисанеЗаглавие:Re: Вождът   Съб Апр 11, 2015 8:50 pm

Авторката е непозната за мен. Резюмето е много интересно и заинтригуващо. Определено ще прочета книгата, мисля, че ще е интересна.
Vampire
Приятели
Приятели

Брой мнения Брой мнения : 164
Points Points : 32550
Живее в : Нощен свят

ПисанеЗаглавие:Re: Вождът   Съб Апр 11, 2015 9:29 pm

Първото, което грабна погледа ми, бе гербът с лъва. След това мъжът с килт, разбира се. Дори и да нямаше анотация на гърба на книгата, може би пак бих си я взела, само заради корицата.
А сега към съдържанието - щом Шотландия е намесена, значи романа веднага влиза в списъка ми с желани книги. Чела съм доста художествена литература, в която авторите разказват романтични истории на фона на войната в Шотландия в миналото. Поредицата на Кинли МакГрегър или пък "Друговремец" са едни от любимите ми романи, така че редовно следя, дали по книжарниците ще излезе и друга история за този чаровен и интригуващ народ.
Отначало сюжетът ми се стори обичайния - той-жесток и непоколебим войн, който не е способен да обича...и тя-горда и независима, опитвайки се по всевъзможни начини да не се влюбва в подобието на Аполон. По-нататък в резюмето обаче разбрах, че досега не съм се натъквала точно на такъв сценарий. Той и тя - женени и този път девойката не се опитва да избегне чувствата си към мъжа до нея. Смятам, че това ще направи романа по-вълнуващ, тъй като досега авторите най-често проследяваха ромнатичната история на една двойка до тяхната сватба, а само в епилога читателят можеше да прочете поне малко за семейния им живот. Във "Вождът" със сигурност ще има много повече караници и забавни моменти между главните герои, тъй като ще бъдат в "брачен капан". Това ще прави ситуацията, в която се намират, по-напрегната и интересна за нас, по мое мнение.
Освен романтична история, в книгата ще има и битки, борба за оцеляване и надмощие между клановете, така че отсега съм склонна да вярвам, че издателството е превело поредния страхотен роман, който ще привлече читателите.
stasi
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 481
Points Points : 32907
Живее в : Sofiq

ПисанеЗаглавие:Re: Вождът   Нед Апр 12, 2015 5:45 pm

От пръв поглед се влюбих в кижката. Корицата е просто невероятна и нямам търпение да разбера каква ще бъде историята и самите главни герои. И аз може би както всеки чел за Шотландия и нейния велик народ съм очарована от възможността да стана свидетел за борбата на планинските хора срещу англичаните. Много ми е интересно да разбера защо именно Кристина е била използвана като примамлива награда за да привлекът Тор за водач на бойците за свобода. И защо опитът на Кристина да се сближи със съпругът си ги излага на смъртна опасност? Искам да разбера дали сърцето на воина ще бъде спечелено от нежната му съпруга или той ще се затвори в себе си за любовта.
А корицата. Просто бижу. Като се започне от чудесния замък кацнал на хълма. До тучните ливади и морето все едно чакащо знак да отприщи мощта на което само то е способно. Издателството за пореден път ме изумява с изяществото й. Сякаш не е рисувана от човешка ръка, а е уловен миг запечатан във вечността. Все едно това е една от многобройните тренировки на Тор и той е готов във всеки един момент да скочи готов за битка с врага заплашващ клана, семейството му и така нежната му и силна съпруга.
Обикнах корицат от пръв поглед и силно се надявам да се влюбя и от пръв прочит в историята на Тор и Кристина. Rose Heart
krissi4
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 80
Points Points : 27362

ПисанеЗаглавие:Re: Вождът   Пон Апр 13, 2015 3:31 pm

Първото впечатление, с което останах е, че ще има много динамика и екшън в книгата. Надавам се войната и бойните действия да бъдат добре описани и най-вече да са интересни и завладяващи. След това започнах да си изграждам леки образи на двамата главни героя. След като разбрах, че Кристина е дадена на Тор в замяна на това, той да бъде водач на бойците, ми стана любопитно какви ще бъдат техните отношения. Все пак е малко сложно да се води брак, когато той е уреден. Също така се чудя и какво ще предприеме Кристина, за да спечели съпруга си. Мисля, че ще ми бъде много интересно да чета тази книга, особено защото с главната героиня сме адашки Smile
elizabetta_90
Топ
Топ

Брой мнения Брой мнения : 2949
Points Points : 39211
Живее в : София

ПисанеЗаглавие:Re: Вождът   Пон Апр 13, 2015 10:20 pm

Това , което ме заинтригува в книгата , бе невероятно завладяващата анотация ! Честно казано кориците са като бижутата на всяка дама , но аз предпочитам произведението да си заслужи стократно цената и да остане в паметта ми като незабравим спомен за една неостаряваща приказка, отколкото обратното - да има великолепна корица , а вътрешността и сърцевината да са безинтересни и скучновати . Обикнах от пръв прочит смелия шотландец , тъй като много ми напомняше на главния герой в "Господар на желанието", а това е любимият ми исторически любовен роман! Ще бъда повече от радостна и задоволена, ако установя , че този автор пише също толкова увлекателно и интересно !
solenka

Брой мнения Брой мнения : 2230
Points Points : 50545
Живее в : Sofia

ПисанеЗаглавие:Re: Вождът   Пон Апр 13, 2015 10:49 pm

Първите ми впечатления от романа се появиха след като се поразрових в интернет, за да разбера повече за поредицата. Осланяйки се на няколкото прочетени ревюта и оценката на книгата мога да кажа, че определено изглежда като роман, който доста ще ми се понрави. Същото важи и за цялостната концепция на поредицата. Самия й обем и факта, че продължава да се издава в оригинал мисля, че говори сам по себе си за литературната й стойност. Поне аз се доверявам на подобни неща, когато се сблъсквам с непознат за мен автор.
Следващите ми впечатления се получиха след прочитането на самото резюме. Обожавам историите, свързани с опитите за спечелване на независимостта на Шотландия, подобни сюжети са ми същинска слабост. Според мен, когато са набъркани шотландци се получава една идея по-добър сюжет, независимо дали са от женски или мъжки пол. Забелязала съм, че тази слабост към всичко шотландско е широко разпространена сред почитателките на жанра, като причина мога да посоча много неща - свободолюбивия им дух, ожесточеността с която се борят за свободата си, враждата с англичаните, която винаги става основа за много хубави истории и между другото в сравнение с англичаните наистина изпъкват като по-корави, по-истински, по-силни не само мъже, но и жени.
Другото, което ми направи впечатление в анотацията беше намека за брак по неволя, както го наричам, между героите. Нищо не ме привлича повече в една история от двама, впримчен в свещен съюз герои, които постепенно се влюбват един в друг. В това отношение имам големи очаквания към книгата.
Последните ми впечатления бяха от визията на българското издание. Тях вече мога да определя като по-скоро негативни. Не харесах изобщо корицата, от една страна мога да кажа, че ми е постна, визирайки фона, от друга претрупана – имам предвид надписите и всички други емблеми и етикети. Не харесвам и заглавието, смятам, че по никакъв начин не пасва на шотландската история.
В заключение мога да кажа, че книгата привлече вниманието ми. Резюмето обещава интригуваща и динамична история, много и интересни герои, както и много, много факти и история, свързана с любимите ми шотландци. Дори да не спечеля книгата обезателно ще си я купя и ще следя поредицата.

Благодарности на Autumn за прекрасния подпис и аватар, които ми направи
Sponsored content

ПисанеЗаглавие:Re: Вождът   

Вождът

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1