Deeper than Blood

ИндексБлогПриятелиРегистрирайте сеВход
Във форума НЕ правим фен преводи!!!
Вход
Потребител:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!

The most tagged members
@Alice_Raven

@Autumn

@Sensuality

@midnight__sun

@Annihilation

@biliana_911

@Amelia

@perla333

@pav_st

Share | 

Прокълната целувка

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Autumn

Брой мнения Брой мнения : 6964
Points Points : 71277
Живее в : България

ПисанеЗаглавие:Прокълната целувка   Пон Юни 01, 2015 1:22 pm

Какви са първите ви препечатения за романа "Прокълната целувка"?
Повече информация за романа може да намерите тук:
http://deeper-than-blood.forummotion.com/t444-topic

Не по-малко от 3 реда!

Върнете се в началото Go down
Alice_Raven
Глобален
Глобален

Брой мнения Брой мнения : 1532
Points Points : 35178
Живее в : Стара Загора

ПисанеЗаглавие:Re: Прокълната целувка   Пон Юни 01, 2015 2:23 pm

Здравейте,

На много пъти засичам този автор и се чудих дали ще я издадат и тук в Б-я. На косъм бях да си я купя от Турция. Но след като разбрах, че е включена в издателския план на Егмонт реших да исчакам. Струваше си.
Поредицата се очертава да е много интересна и различна от тези, които съм чела до сега.
Толкова бях завлядяна от историята, че я прочетох за ден.
В тази поредица може да срещнем разнообразие от свръхестествени същества - демони, фей, богове.
Обожавам книгите със митологии.
Разрових се и разбрах, че ще са единадесет книги. И всяка една ще се разказва за повелителите на ада. В тази първа книга се запознаваме със всички повелители.
До колкото прочетох от малките откъси в първа книга Лушън е голям сладур. Прикован към проклятие, което не му позволява да се откъсва от приятеля си Мадокс който е принуден да умира всяка нощ.
Много ми е интересно как ще се развият отношенията му със повелителите след като вече както научихме от края на книгата проклятието му е снето. Как ще се събере със половинката си Аня?
Лушън е много интересен персонаж. Приемник на демона Смърт.
Авторката толкова изкусно е смесила мита за Пандора и историята на героите.
Определено ще чакам другите книги. Имам вече няколко фаворита от повелителите и нямам търпение да прочета за тях. Няма да сгрешите ако я прочетете. Заслужава си!!
Егмонт и този път са се спрвили перфектно в избора си!!

diva4kata2
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 351
Points Points : 15475
Живее в : варна

ПисанеЗаглавие:Re: Прокълната целувка   Сря Юни 03, 2015 4:28 pm

Очертава се доста интересна поредица ако първата книга може да бъде критерий и за останалите. Макар че очаквах , че втората книга ще е по-скоро за Райес отколкото за Лушън. Необичайното в тази поредица е че проклятията за доста нетипични. Болест , болка гняв насилие,безразборност. А и от там се получават доста необичайни ситуации.

Последната промяна е направена от diva4kata2 на Сря Юни 03, 2015 5:56 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Annihilation

Брой мнения Брой мнения : 327
Points Points : 59802
Живее в : Italy

ПисанеЗаглавие:Re: Прокълната целувка   Сря Юни 03, 2015 5:01 pm

Възможно е и да не си го изпратила. Съветвам те вместо да го пишеш в темата, в която оплакването ти няма място, да се свържеш с админ или мод и да ги попиташ.

Dean

Брой мнения Брой мнения : 6
Points Points : 15126

ПисанеЗаглавие:Re: Прокълната целувка   Сря Юни 03, 2015 6:18 pm

На пръв поглед корица ме впечатли донякъде. Онова, което не ме спечели чак толкова е мъжа. Чела съм спойлери и знам, че цялото тяло на Лушън е в белези и косата ми е дълга (за това не съм сигурна) и някак си като гледам този младеж на корицата не виждам мъж, които да е въплъщението на смъртта. За самата книга очаквам да ми взема дъха като предходната. Лушън ми направи впечатление на доста затворен в себе си, лоялен, държащ на думата си мъж и искам да видя дали съм права. Аня според мен е една необуздана в добрия смисъл, палава бъбривка, която ще го побърка. Въпросът е как двамата ще си паднат един по друг, след като Кронос нареди на Лушън да я убие.
Evitta
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 838
Points Points : 24586
Живее в : Balchik

ПисанеЗаглавие:Re: Прокълната целувка   Нед Юни 07, 2015 3:33 pm

Определено очаквам с голямо нетърпение тази книга.Вчера приключих с първата и направо още съм под въздействието на тази мрачна готическа приказка .Ще ми е супер интересно да опозная по отблизо Лушън и неговия демон.Сигурна съм ,че книгата ще ми хареса най-малко поне колкото  "Прокълната нощ".
За корицата мога да кажа ,че не успя да ме заплени както го стори нейната предшественичка.Определено не си представям Лушън по този начин ,но това си е мнение.
biliana_911
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 596
Points Points : 23631
Живее в : Ловеч

ПисанеЗаглавие:Re: Прокълната целувка   Нед Юни 07, 2015 6:52 pm

Имам невероятни впечатления за книгата, както и за поредицата. Конкретно в резюмето ме впечатлиха две неща. Първото беше факта, че Аня никога не е изпитвала удоволствие докато не среща Лушън. Веднага ми стана интересно, как една богиня намира удоволствие и радост при срещата със повелител на нощта, и то повелителя на смъртта. С нетърпение ще чакам да си отговоря на този въпрос, когато я прочета. Също така започнах да се чудя как ще се справят с проблема, който се очартава пред тях, а именно, че той трябва да преведе именно нея през смъртта. От сега усещам, че тази Лушън може да стане един от любимците ми. Надявам се съвсем скоро си отговоря на въпросите, защото любопитството доста ме гложди.
Petq
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 132
Points Points : 19191
Живее в : гр.София, кв. Люлин 7

ПисанеЗаглавие:Re: Прокълната целувка   Чет Юни 11, 2015 7:02 pm

Имам големи очаквания за книгата,надявам се да е също толкова невероятна като първата .
Определено се заформя интересна история за Лушън и Аня .Да видиме как ще надвие смърта ,а и тя е доста загадъчен герой и не знаеме почти нищо за нея .
midnight__sun

Брой мнения Брой мнения : 612
Points Points : 18252

ПисанеЗаглавие:Re: Прокълната целувка   Пет Юни 12, 2015 8:22 pm

Корицата е страхотна и веднага ми направи впечатление. Мисля, че цялата поредица ще ми стане любима. Доколкото прочетох ще бъдат 11 книги, така че ще има много за четене. С нетърпение очаквам да прочета как ще се справят героите с проклятията си и как ще се развие любовният сюжет. Smile
mi666i
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 784
Points Points : 48985

ПисанеЗаглавие:Re: Прокълната целувка   Съб Юни 13, 2015 6:30 pm

Първото ми впечатление за книгата идва от корицата – която е страхотна и ми харесва много повече от оригиналната. Сега за анотацията - определено привлича вниманието и мисля, че наистина се заформя интересен сюжет. Ще ми е много интересно да разбера как Лушън ще успее да избегне заповедта дадена му от боговете, за да се стигне до предполагам щастливия финал на книгата.
perla333
Модератор
Модератор

Брой мнения Брой мнения : 968
Points Points : 49962
Живее в : Bulgaria

ПисанеЗаглавие:Re: Прокълната целувка   Пон Юни 15, 2015 3:04 pm

Първо корицата - ох, тази корица!! Малко не ме радва мъжът, защото Лушън е описан по-поразличен начин, но все пак корицата е УНИКАЛНА!!!
Иначе книгата я чакам с нетърпение. И то главно заради Аня - нейното кратко появяване в "Прокълната нощ" разпали любопиството ми. Преди си мислех, че е богиня, а сега излиза, че е само дъщеря на богиня (т.е. - наполовина е богиня. А кой ли е баща й?) Отделно, че още в 1-та книга стана ясно, че е хвърлила око на Лушън...Та нямам търпение за следващата доза изпепеляваща страст и язвителни забележки Smile
Ооо и Рейес - искам още от него Coy И ми е интересно и с Аерон какво ще се случи...
Да идва по-скоро 20 Smile

krissi4
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 80
Points Points : 26322

ПисанеЗаглавие:Re: Прокълната целувка   Пет Юни 19, 2015 6:15 pm

Определено първо съм много впечатлена от корицата. Не си представях Лушън точно така, но въпреки това корицата изгражда страхотен образ на този герой. Много се радвам, че в тази книга се проследява връзката между Лушън и Аня. Двамата са пълни противоположности, но въпреки това смятам, че много си подхождат. Лушън е студен и сдържан, а Аня весела, закачлива и точният човек, който да пробие през бариерата на Лушън. Според мен тяхната история ще бъде много бурна, динамична и изпълнена с множество емоции.
stasi
Победители
Победители

Брой мнения Брой мнения : 481
Points Points : 31867
Живее в : Sofiq

ПисанеЗаглавие:Re: Прокълната целувка   Съб Юни 20, 2015 12:18 am

Четейки първата книга си изградих съвсем малка представа, както за Лушън така и за Аня. Която очаквам, както обикновенно да стане на пух и прах докато се запознавам с тяхната история. Защото най-добре опознаваш даден герой, когато той се срещне със собствената си съдба, била тя и мека казано тежка и мъчителна. А за мен няма по-трудно нещо от това да откриеш любовта и да ти бъде наредено или заповядано да я отведеш към смъртта, поради привичкатана едни разглезени и прекалено арогантни богове. Които очаквам в даден момент да бъдат разгромени от силата на любовта.
За мен първите ми впечатления от "Прокълната целувка" са доста разнородни. Защото както прекалено малкия откъс поместен в "Прокълната нощ" ми разкри за Лушън тежестта на неговото проклятие става непосилна и мъчителна. А за Аня дори смъртоносна. Дори леко се стреснах зачитайки го, защото как може една толкова на пръв поглед едва покълваща поне за мен любов е вече обречена в зародиш. Но както вече авторката успя да ми покаже, когато едно нещо не е толкова просто и опустошено докато един от Повелителите на нощта, дори най-смъртоносния не си произнесе последната дума. И ако той реши, че има изход значи нещата стават невероятно интересни.
А за корицата просто нямам думи. Очаквах, че първата корица ще ми остане фаворит, защото я обожавам, но уви бе безжалостно изместена от това заслепяващо бижу носещо тайнственото заглавие "Прокълната целувка". И както ми показват лъчовете слънце пробиващо гъстите облаци, винаги в мрака има лъч надежда и изцеление. Така, че очаквам една наистина шеметна напревара в която или всеки един от двамата ще спечели най-ценното на света - своята половинка създаваща цялостта и осмисляща съществуването им или ще бъдат погубени завинаги. Но все пак това е Джина Шоуолтър и очаквам грандиозна история със спиращи дъхът изходи, които ще ми замаят главата.
SoRaTiS

Брой мнения Брой мнения : 17
Points Points : 16295
Живее в : Sofia

ПисанеЗаглавие:Re: Прокълната целувка   Съб Юни 20, 2015 1:06 pm

Нищо, че конкурса свърши, да си изкажа и аз първите впечатлеиня, понеже още не съм чела книгата.

Като анотация много ми допада, но корицата не ми харесва. Някак си в сравнение с първата корица, тази е по-слаба. Въпреки това очаквам с нетърпение да се добера до книгата в някоя книжарница и да си я отведа у дома, където ще мога да я прочета.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие:Re: Прокълната целувка   

Прокълната целувка

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1